poniedziałek, 31 lipca 2017

Nudności w podróży

Lato to czas wyjazdów, podróży. A przy okazji firmy produkujące środki na "chorobę lokomocyjną" mają "żniwo", czyli sezon zarobkowy. Jednak chemiczne tabletki, jak każda chemia, nawet jeśli została zastosowana tylko raz czy dwa, zawsze niekorzystnie wpływa na metabolizm w organizmie. Działanie większości leków polega na blokowaniu sygnału do mózgu. Naturalne produkty takie jak imbir, doskonale regulują odruchy wymiotne, również te występujące u części osób w podróży.


Imbir działa poprzez uspokajanie żołądka, nie blokując i nie zatruwając przewodnictwa nerwowego. Małe, często powtarzane dawki (250-500 mg) dają najlepsze samopoczucie. Spożycie imbiru często powoduje uczucie przyjemnego ciepła w żołądku, a czasami uczucie podobne do zgagi - w takiej sytuacji należy stosować go rzadziej lub po prostu coś przegryźć podczas łykania kapsułki.


Przed podróżą należy również zjeść wysoko proteinowy posiłek, gdyż - jak potwierdziły badania - spowalnia on rozwój odruchów wymiotnych.
 Stosowanie imbiru jest tak samo skuteczne u kobiet w ciąży cierpiących na poranne mdłości.
Niektórzy po naciśnięciu i rozmasowaniu punktu osierdzie 6, znajdującego się na wewnętrznej stronie nadgarstka, dwie szerokości kciuka powyżej zgięcia nadgarstka i na linii środkowej, nie potrzebują niczego więcej i nudności mijają.

Olejek miętowy lub z oregano - w przypadku nudności 1-3 krople podane na 1/2 kostki cukru i trzymane pod językiem w ciągu 1-10 minut regulują problem.
Dodatkowo olejek miętowy (nie chodzi to o "tańsze", polskie odpowiedniki, składające się z 40% olejku, a 60% jakiegoś rozcieńczalnika, tylko o w 100% czyste olejki eteryczne) doskonale regulują problemy czy niestrawności żołądkowe. Może się to odbyć poprzez spokojne wyciszenie problemów lub - jeśli w żołądku istnieje poważny, groźny dla zdrowia problem - na drodze wymiotów, po których nastąpi błoga poprawa. Jeżeli po podjęzykowym zażyciu tego olejku w ciągu 10-15 minut nie nastąpi poprawa, należy ponowić taką samą dawkę. Gdyby się okazało, że nadal nie przynosi efektów, oznacza to, że problem leży zdecydowanie gdzie indziej.




Homeopatia
W wielu przypadkach choroby lokomocyjnej bardzo pomocne mogą być leki homeopatyczne:
- Cocculus 30 CH - należy wziąć trzy granulki pod język. Działa bardzo szybko; jeżeli po 5 minutach nie poczujemy się lepiej - zażyć należy następną dawkę. Dobrze jest zrobić sobie 10-minutową przerwę, zażyć krótkiego spaceru oraz świeżego powietrza.
Samolot:
- Ignatia 9 CH (gdy ściska gardło, żołądek, zacząć 1 dzień przed podróżą);
- Argentum nitricum 9 CH (gdy chory źle się czuje pod mostem lub na nim, nie znosi pustki);
- Chinium sulfuricum 5 CH (przy szumach w uszach wynikających z ruchu).
Samochód, łódź:
- Arnica (bo się siedzi i bolą plecy)
- Rhus toxicodendron 5 CH (bóle)
- Cocculus 5 CH (nudności i zawroty; poprawa następuje po położeniu się w zimnie)
- Tabacum 5 CH (gdy nudności się zwiększają podczas ruchu i na świeżym powietrzu).

Źródło:
Rak to nie wyrok, Ryszard Grzebyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz