piątek, 6 listopada 2020

Praktyczne zastosowanie leków homeopatycznych w ostrych infekcjach górnych dróg oddechowych

 

 

 


 

 

 

 

 


Thymuline 1 x w tygodniu przez 4-5 tyg, potem 1 x w miesiącu.

Oscillococcinum - profilaktycznie 1 x tydzień.

Echinacea - 2 x dziennie po 5 granulek, następnie 1-2 tyg przerwy.


Nowości z 2020 roku (dane z Francji) profilaktyka w covid.

duży nacisk francuscy lekarze kładą na Mercurius solubilis (zarówno w prewencji jak i w leczeniu covid-19)

Można stosować zestaw tych trzech leków 1 x w tygodniu.

 

    

stosować szczególnie u osób, u których układ immunologiczny jest słabszy.


 

 

 

 


 

Gorączka jest jednym z pierwszych objawów rozwijającej się infekcji.  Brak gorączki przy ciężkich infekcjach jest niepokojące, np. gdy ktoś ma zapalenie płuc i nie gorączkuje, to znaczy, że organizm się słabo broni.

 

Aconitum i Belladonna jako leki bardzo gwałtownej i szybko narastającej gorączki. 

Aconitum, gdy twarz jest czerwona, rozpalona, a skóra jest sucha. U dzieci, które budzą się w nocy rozpalone, krzyczą (gorączce tej towarzyszy duży lęk). Osoba ma pragnienie.

Belladonna -zastosowanie- oprócz czerwonej, rozpalonej skóry oczy są błyszczące i na skórze występują poty. Natomiast śluzówki są suche, gardło może być drapiące. Dla osób które są wrażliwe na dotyk, hałas itp. Bardzo dobry lek prewencyjny dla dzieci ze skłonnością drgawek przy gorączce i kiedy dzieci majaczą (przynajmniej 15 CH). Do zbijania samej gorączki wystarczy samo 9 CH.

Jak nie wiemy co podać, można oba leki podawać naprzemiennie - bierzemy 5 granulek jednego i drugiego leku, rozpuszczamy w 50 ml wody i podajemy łyżeczką. W gorączce leki podajemy często, a w miarę poprawy zwiększamy odstępy między lekami.

Bryonia Alba - ma zastosowanie przy stopniowo rozwijającej się gorączce.  Bardzo dobry lek na kaszel suchy. Typowy przy ogromnej suchość śluzówek, dużym pragnieniu (pije duże ilości wody, ale nie może nasycić pragnienia), możliwych bólach mięśniowych (leżenie+pragnienie) i suchym kaszlu.

Gelsemium - charakterystyczne dla tego leku będą dreszcze, pacjent będzie niezwykle słaby, wyczerpany, występują silne bóle głowy, często oczu, mocno zaczerwieniona twarz. 

Ferrum Phosporicum - bardzo dobry lek jeśli pacjent jest od razu mocno osłabiony, na twarzy występuje naprzemiennie zaczerwienienie i bladość, mogą pojawić się krwawienia z nosa i zapalenie ucha.

 


 


 

 

  


 


 


 


 

 

  


  


  


 

 

  


 

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

  


 

 

  


 

 

2 komentarze:

  1. Takie leki mają chyba więcej przeciwników jak zwolenników. Sama nie wiem jak jest z ich skutecznością. Ja mam zaufanie do mojego lekarza i biorę te leki które mi zapisuje. Ostatnio mam problemy z uszami, na tej stronie znalazłam dobrego specjalistę od takich problemów. Nie wszystko jest w stanie przecież wyleczyć u nas lekarz rodzinny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ważne aby w razie pogorszenia stanu zdrowia jak najszybciej wybrać się na wizytę lekarską. Być może będzie konieczne włączenie antybiotyków, szczególnie u dzieci i osób starszych z pozoru niegroźne infekcje mogą się zakończyć zapaleniem płuc.

    OdpowiedzUsuń