➡️Zaburzają one działanie pomp protonowych w mitochondriach – w tym w mitochondriach komórek nerwowych powodując poważne problemy z produkcją energii.
➡️Badania pokazują, że IPP zwiększają akumulację amyloidów w mózgu, których obecność powiązana jest z chorobą Alzheimera – IPP wpływają na pewne enzymy związane z niekorzystnym cięciem prekursora amyloidu APP.
➡️Leki te sprzyjają fosforylacji TAU – mówiąc prostym językiem – zaburzają działanie białek cytoszkieletu, który dostarcza składniki odżywcze do komórek nerwowych .
➡️IPP zaburzają przyswajanie witaminy B12, żelaza,
cynku i magnezu w przewodzie pokarmowym – wszystkie te składniki są niezbędne do działania układu nerwowego – produkcji neuroprzekaźników, przekazywania sygnałów nerwowych, rozkładania neuroprzekaźników, dotlenienie komórek nerwowych, czy sprawnego działania mitochondriów.
➡️Niedobór witaminy B12 jest owiązany z zaburzeniami metylacyjnymi i wysokim poziomem homocysteiny. Wysoki poziom homocysteiny jest jednym z czynników zwiększonego ryzyka Alzheimera.
➡️Długotrwałe stosowanie tych leków zaburza trawienie białek do aminokwasów – aminokwasy są niezbędne również do produkcji neuroprzekaźników, czy naszych naturalnych antyoksydantów tj. glutation – a to właśnie główny antyoksydant mózgu.
➡️IPP bardzo łatwo mogą przekraczać barierę krew-mózg.
Warto wiedzieć, że zgaga jest często objawem innych problemów z zdrowiem. Może to być efekt zbyt małej ilości kwasu solnego w żołądku, niedoboru selenu, problemów z histaminą i spożywaniem produktów wysokohistaminowych, wrażliwości na lektyny pokarmowe, stresu, jedzenia w pośpiechu, spożywania zbyt małej ilości sodu.
🌿🌿🌿 Łagodząco na podrażnioną śluzówkę działa także sok z aloesu, lukrecja, odwary z korzenia prawoślazu, więc warto wybierać naturalne rozwiązania, które nie mają skutków ubocznych 🌿🌿🌿
Źródło
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5883984/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz