sobota, 11 marca 2017

Półpasiec

Choroba ta jest wywołana przez wirus HSV-3. Każdy, kto chorował na ospę, może zachorować na półpasiec.
To paskudna i bardzo bolesna przypadłość, pojawiająca się, jak nazwa wskazuje - w okolicy pasa, głównie z jednej strony ciała. W tym miejscu rozwijają się opuchnięte, swędzące bąble, zwykle zawierające płyn, który wylewa się po ich rozdrapaniu, co powoduje rany, a także ból, piekący lub odczuwany jako mrowienie.
Dodatkowe objawy to:
- gorączka i dreszcze,
- bóle stawów,
- opuchnięte gruczoły limfatyczne,
- ból głowy,
- ogólne rozbicie.
Jeśli półpasiec zaatakuje nerw twarzowy, do czego dochodzi dość rzadko, może pojawić się wysypka na części twarzy jako dodatek do bólów mięśniowych, problemów ze wzrokiem, zmniejszenia mobilności gałki ocznej, opadającej powieki, a nawet pogorszenia słuchu i smaku.
Jeśli wirus zaatakuje nerw trójdzielny, może pojawić się wysypka wokół jednego oka, na czole lub nosie, zapalenie oka i zaczerwienienie oczu, co może też być efektem nadmiaru gorąca w wątrobie, czyli zastoju energii Chi w tym organie.
Leki medyczne są najskuteczniejsze, gdy poda się je do 72 godzin od pierwszych objawów, ale rzadko się zdarza, by w tym czasie pacjent trafił do lekarza, który go skutecznie i szybko zdiagnozuje. U niektórych osób leki trzeba podać dożylnie, gdyż inne metody są nieskuteczne. Najczęściej podaje się sztuczny kortykosteroid prednizon w celu redukcji bólu i opuchlizn. Nie jest on skuteczny u wszystkich, a na dodatek ma potworne działanie uboczne.


Lepiej podawać skoncentrowane naturalne zioła, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo; można też podać leki antyhistaminowe i wapno, gdyż często przyczyną ataku półpaśćca jest alergen mocno pobudzający tego wirusa. W zmniejszeniu bólu pomocne mogą być zimne kompresy i chłodne kąpiele. Nie powinno się zbijać zazwyczaj podwyższonej temperatury, jeżeli nie przekroczy 39,5 C, o ile to możliwe lepiej pozostać w łóżku i się wypocić. Jednak trzeba obserwować czy pod wpływem ciepła półpasiec nie rozwija się coraz bardziej; gdyby tak się działo, należy unikać przegrzania naskórka i go chłodzić. Bardzo pomocne może być sprejowanie nanocząsteczkami srebra, podobnie jak w innych rodzajach opryszczki.

Dodatkowo pomocne będą:
  • kolostrum
  • witamina B12 - doktor Spreen twierdzi, że stosując witaminę B12 można łatwo pozbyć się wirusa półpaśca - należy ją przyjmować podjęzykowo lub w zastrzykach w ilości 500 mcg dziennie.
  • krem Zostrix - zawiera kapsaicynę. Stosowany w leczeniu bólu stawów, zwichnięć, artretyzmu oraz neuralgii, czyli bólu pochodzącego od nerwu, który znajduje się blisko powierzchni ksóry, może być pomocny w leczeniu półpaśca
  • Emuaid - to homeopatyczny krem, dobrze sprawdzający się w przypadku półpaśca, zawierający olejki eteryczne. Skutecznie walczy z tym wirusem, zmniejsza stan zapalny, ból i świąd. Niestety trudno dostępny.
Źródło:

Ryszard Grzebyk, Rak to nie wyrok

--------------------------------------------------------
Zioła pomocne przy półpaścu

Po 50 g:
Kwiat wiązówki
Kwiat bzu czarnego
Kwiat nagietka
Kora wierzby
Kora dębu
Korzeń arcydzięgla
Korzeń kozłka
Kłącze pięciornika
Liść szałwii

Pić 3 razy dziennie po szklance, 20 min przed posiłkiem.

Kąpiele:
Ziele macierzanki
Kwiat nagietka
Koszyczek arniki
Kwiat wiązówki
Nasiona kozieradki sproszk.

7 łyżek tej mieszanki użyć na 2 l wody. Gotować 5 min, przecedzić do wody kąpielowej i kąpać się 15 min, co drugi dzień.
Źródło:
Wróćmy do ziół, o. Klimuszko
---------------------------------------------------
Zarówno półpasiec jak i ospa wietrzna wywołane są przez podobny typ wirusa. Jednak wykwity skórne w ospie wietrznej występują na całej skórze, a w przypadku półpaśca jedynie wzdłuż przebiegu nerwów. Mimo tych różnic w obu chorobach dochodzi do znacznego wyczerpania składników odżywczych, dlatego niezbędne jest ich uzupełnienie.

Beta karoten  25 000 IU
Witamina B kompleks (100 mg) o przedłużonym działaniu rano i wieczorem
Witamina C z wyciągiem z głogu z bioflawonoidami (1-2 g) rano i wieczorem
Witamina D (1 000 IU dziennie - sugerowałabym więcej)

Źródło:
Biblia witamin, E. Mindell

1 komentarz:

  1. Ciekawy wpis, ja ostatnio czytam o objawach półpaśca, nawet tutaj znalazłam sporo wskazówek https://baza-lekow.com.pl/leki-na-przeziebienie/ospa-wietrzna-i-polpasiec/ pomimo tej pandemii mój teść, który ma 80 lat złapał półpaśca, ale on ma taka wysypkę na plecach przy kręgosłupie lędźwiowym i prawa strona brzucha, teściowa mu czymś smaruje, ale strasznie go to swędzi.

    OdpowiedzUsuń



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...