Stosowanie imbiru jest tak samo skuteczne u kobiet w ciąży cierpiących na poranne mdłości.
Niektórzy po naciśnięciu i rozmasowaniu punktu osierdzie 6, znajdującego się na wewnętrznej stronie nadgarstka, dwie szerokości kciuka powyżej zgięcia nadgarstka i na linii środkowej, nie potrzebują niczego więcej i nudności mijają.
Olejek miętowy lub z oregano - w przypadku nudności 1-3 krople podane na 1/2 kostki cukru i trzymane pod językiem w ciągu 1-10 minut regulują problem.
Dodatkowo olejek miętowy (nie chodzi to o "tańsze", polskie odpowiedniki, składające się z 40% olejku, a 60% jakiegoś rozcieńczalnika, tylko o w 100% czyste olejki eteryczne) doskonale regulują problemy czy niestrawności żołądkowe. Może się to odbyć poprzez spokojne wyciszenie problemów lub - jeśli w żołądku istnieje poważny, groźny dla zdrowia problem - na drodze wymiotów, po których nastąpi błoga poprawa. Jeżeli po podjęzykowym zażyciu tego olejku w ciągu 10-15 minut nie nastąpi poprawa, należy ponowić taką samą dawkę. Gdyby się okazało, że nadal nie przynosi efektów, oznacza to, że problem leży zdecydowanie gdzie indziej.
Homeopatia
W wielu przypadkach choroby lokomocyjnej bardzo pomocne mogą być leki homeopatyczne:
- Cocculus 30 CH - należy wziąć trzy granulki pod język. Działa bardzo szybko; jeżeli po 5 minutach nie poczujemy się lepiej - zażyć należy następną dawkę. Dobrze jest zrobić sobie 10-minutową przerwę, zażyć krótkiego spaceru oraz świeżego powietrza.
Samolot:
- Ignatia 9 CH (gdy ściska gardło, żołądek, zacząć 1 dzień przed podróżą);
- Argentum nitricum 9 CH (gdy chory źle się czuje pod mostem lub na nim, nie znosi pustki);
- Chinium sulfuricum 5 CH (przy szumach w uszach wynikających z ruchu).
Samochód, łódź:
- Arnica (bo się siedzi i bolą plecy)
- Rhus toxicodendron 5 CH (bóle)
- Cocculus 5 CH (nudności i zawroty; poprawa następuje po położeniu się w zimnie)
- Tabacum 5 CH (gdy nudności się zwiększają podczas ruchu i na świeżym powietrzu).
Źródło:
Rak to nie wyrok, Ryszard Grzebyk
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz